Wycieczka do Wilna z całej Polski 3dni

Zapraszamy Państwa do udziału w weekendowej wycieczce do Wilna i Trok już od 550 zł.. Podczas 3 dni zwiedzania zapoznacie się z najciekawszymi zakątkami stolicy Litwy i okolicy.  Nasza oferta to doskonała okazja aby za niewielką cenę "liznąć" nieco kultury, kuchni i  wiedzy na temat Litwy. Wyjeżdżamy z Gdańska, z Warszawy, z Katowic, z Wrocławia, z Poznania, z Rzeszowa, z Częstochowy, z Olsztyna, z Augustowa, z Suwałk lub na zapytanie z innych miast leżących na trasie. Zapraszamy serdecznie na naszą główną stronę kliknij: wycieczki do Wilna

 

Jeżeli oferta jest zbyt krótka zapraszamy do zapoznania się wycieczką na Litwę na 4 dni cena już od 700 zł.

Proszę kliknąć link: Wycieczka na Litwę z Warszawy

 


Troki

wilno

starówka wileńska

zamek w trokach

Program wycieczki:


Dzień 1

Wyjazd grupy zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd do Kowna, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta na Litwie: na początek piękny klasztor kamedułów malowniczo położony w Pożajściu nad Morzem Kowieńskim; następnie spacer starówką: zamek, kościół św. Jerzego, seminarium duchowne, Plac Ratuszowy, Dom Perkuna, kościół Witolda, katedra kowieńska.  Obiadokolacja w regionalnej restauracji na starówce (serwowane będą specjały kuchni litewskiej - cepeliny, chłodnik litewski, domowy kwas chlebowy, a na koniec coś słodkiego). Przejazd do Wilna, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

 

Dzień 2

Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Wileńskiej starówki, początek przy Ostrej Bramie, spacer starówką w dół do placu Katedralnego: Świątynia Unicka, cela Konrada, Cerkiew Św. Ducha, plac Ratuszowy, urocze boczne uliczki starówki, polski kościół Św. Ducha, kościół Św. Trójcy z obrazem Kazimierowskiego ,,Jezus Miłosierny”, Uniwersytet Wileński z dziedzińcami i kościołem Św. Janów. Czas wolny. Dalsze zwiedzanie: plac Katedralny, zaułek bernardyński z Muzeum Mickiewicza; Góra Trzech Krzyży, z której zobaczymy piękną panoramę wileńskiej starówki; dzielnica Republiki Zarzeczańskiej (Uzupio) – miejsce spotkań wileńskiej bohemy. Obiadokolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

 

Dzień 3

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, dalsze zwiedzanie Wilna: przejazd na Rosse i zwiedzanie cmentarza na którym spoczywa serce Piłsudskiego następnie przejazd do najpiękniejszego w Wilnie kościoła Piotra i Pawła. Przejazd do Trok, zwiedzanie miasteczka malowniczo położonego wśród jezior. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, zapoznanie się z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących te tereny. Największą atrakcją jest położony na wyspie zamek Wielkich Książąt Litewskich. Po zwiedzaniu degustacja kuchni karaimskiej (kibiny - duże pierogi z kruchego ciasta z nadzieniem z siekanego mięsa podane z tradycyjnym karaimskim rosołem). Czas wolny, podczas którego dla chętnych proponujemy rejs statkiem. Po południu wyjazd w drogę powrotną.


Uwagi do wycieczki:

- Chęć uczestnictwa w rejsie  należy zgłosić przy rezerwacji.
- Dopłata do pokoju 1-osobowego:  200 zł
- Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Cena zwiera:

- transport komfortowym autokarem (WC, DVD, klimatyzacja)

- 2 noclegi w Wilnie w hotelu *** w pokojach 2-osobowych z łazienkami

- 2 śniadania(bufet),

- opiekę pilota

- ubezpieczenie KL, NNW i BP


Cena nie zawiera:

- pakiet realizacji programu: bilety wstępu; lokalni przewodnicy; zestaw Tour Guide; 2 obiadokolacje (serwowane w restauracji hotelowej lub na mieście - zupa, drugie danie, deser, kawa/herbata), degustacja kuchni karaimskiej (2 kibiny z rosołem) - 40 EUR (obligatoryjnie płatne pilotowi),

- Rejs  w Trokach 30 zł. (należy zgłosić chęć przy wykupie wycieczki, minimalna wymagana ilość uczestników 10),